Výstavy - Maribor, Slovenia 19.-20.4.2019

Terrynka jela na výstavu do Mariboru, kde ji předváděla Terezka. Získala na dvou výstavách vždy Excellent 1, CAC 

Více info v sekci Terry

Canisterapie v domově Hortenzie

 Tentokrat jsme jely ve třech :))))

Pancha, Terry a Tylda

Canisterapie v domově Hortenzie

 Každé úterý chodíme s Panchou a Tyldou do domova s pečovatelskou službou Hortenzie ve Frenštátě p.R. Zatím chodím jen s psíma babičkama (11 a 12 let). Příští týden už jsem domluvená, že přijdu i s Terrynkou. Děláme skupinovky, ale byla jsem i individuálně na pokojích, což mi dává větší smysl. Minule jsem byla u paní, která nekomunikovala s personálem. Se mnou se bavila půl hodiny, bylo to krásné :)

Club show Viničné

 16.3. jela Terry s Terezkou na výstavu na Slovensko.
Terry byla Excellent 2, Res.CAC (Intermediate class)

Úspěch na Crufts

 Terry získala ve třídě Post Graduate bitch - Reserve, 4 místo ! 
Krásné umístění, jsem moc pyšná :)
Předváděl mi ji Shaun, za což jsem mu velmi vděčná. Já sama jsem v Anglii nebyla...

 

Terry odjela na výstavu CRUFTS 2019!!!!!!!!

 Terry je ve výborné formě, hodně jsme trénovaly fyzičku. Tahala mě na koloběžce, pešek, udička, aportky, atd.
Tak snad nám holka neudělá ostudu :D

Výstava Brno únor

DUO CACIB Brno - 2x Excellent 1 CAC 
Více info o našich výstavách zde

Krmíme Barfem

 V únoru jsem začala postupně naše psy krmit Barfem, nebo-li "syrovou stravou". Terry je nyní plně na Barfu (na cesty má Yoggies) a Pancha s Amigem začíná. Maso jim velmi chutná a jsou z toho nadšení. A me to strašně baví míchat a připravovat, když pak vidím, jak se psi těší a jsou šťastní :)

Krásný nový rok 2019

 Přejeme všem našim příznivcům a kamarádům překrásný nový rok 2019. Hlavně hodně zdraví, toho totiž není nikdy dost :)
Moc se těšíme na nový výstavní rok. Terrynku čeká mnoho výstav. Měla by jet i na Cruft, tak snad vše klapne, jak má. Také bude nějakou dobu v Anglii, kde má v plánu mnoho zajímavého :)

Mějte se všichni krásně a užívejte si vašich dětí a psích miláčků, dokud to jde :)

A hlavně, jako rodina táhněte za stejný provaz společně :)

Zapomněla jsem na klubovku v Kolesech!

 15.9. Special Club Show SBTC CZ v Kolesech. Terry byla výborná 1, CAJC, BOS! úžasný úspěch :))))

ISM 2018 v Holandsku a výstava v Polsku

ZÁŘÍ 2018
Naše Terry byla nominována do týmu, aby reprezentovala SBT za ČR. A holky, které s psíky jely byly úspěšné a vyhrály nám úžasné druhé místo. První bylo Holandsko :)
Terry se tam na výstavě ISM umístila druhá, rozhodčím byl Mr. Ger Cox 
Také byla s Terkou na výstavě v Polsku na National dog Show Kargowa, kde v junior class získala Excelent 1, CAJC, BOJ !!!! Rozhodčím byl pan Lukasz Kozlarek.

 

Terry a já jsme nový canisterapeutický tým

 Opožděně hlásím !!!!!!
O víkendu 20. - 21.10.2018 jsem s Terrynkou složila canisterapeutické zkoušky u Podané ruce, z.s. Terry vše zvládla skvěle a i přes svůj velký temperament byla velmi klidná a poslušná :)

Terrynka je nový Club Junior Champion !!!

 Terry je nyní Club JCh.Call Me Maybe Terrystaff

Výstava v Olomouci Flora Canis

 1.9.2018 jsem byla s Terrynkou na výstavě v Olomouci. Terry byla V3 ve třídě mladých. Děkuji Terce za super předvedení malé dračice :)

Obrovský úspěch na výstavě v Polsku!!!!!!

Nase Terrynka byla celych deset dni pryc,protoze jela s Tereza Drahošová a Evička Novotná na vystavu az do Polska. Terry je uzasna a kazdy,kdo ji pozna,si ji hned zamiluje♥️ Je clenem nasi rodiny a vsichni moc prozivame jeji uspechy. V Polsku vyhrala BOBa a BIS,byla tedy nejlepsi ze vsech psu! Vyhrala i nej juniora a pak nejlepsi hlavu a pohyb!!! Proste nadhera

Call Me Maybe Terrystaff

7.7.2018

Special Bull Type terrier show - IX. Alec Waters Memorial Poland:
Excellent 1 Youth winner, Best of junior, BEST OF BREED, Best head in breed, Best movement in breed and finally she was BEST IN SHOW I !!! 
Rozhodci - James Byrnes (IRL)

 

 

 

1. místo na závodech v základní poslušnosti

 Na našem domovském cvičáku byl na konci kurzu závod v základní poslušnosti. Terry vyhrála první místo, získala plný počet bodů. Je prostě úžasná a všechno ji jde na jedničku :)

Klubová výstava v Náměšti na Hané

 16.6.2018 se konala klubová výstava, kde jsme nemohli s Terrynkou chybět. Jela jsem tentokrát bez dětí a moc jsem si to s holkama (Terkou a Hankou) užila. Terry byla nakonec ve své třídě druhá z 53 fen! Takže krásný úspěch. Terrynku na výstavách vždy předvádí její chovatelka Tereza Drahošová. Jen v Anglii ji předváděl Shaun Stone.

Výstavy v Anglii

 Terry jela s Terkou a dalšími nadšenci na výlet do Anglie, kde navštívili tři výstavy. Na všech dopadli skvěle :)
Více informací naleznete zde

Děkuji moc Shaun Stone z CHS Ashbull za předvedení naší Terrynky

Národní výstava psů v Ostravě 7.4.2018

 Ve třídě mladých Terry s Terkou vybojovaly V2 :)

Přidány fotky Terrynky do fotogalerie

 fotky ze života naší Terry :) 

Klubová výstava v Poděbradech

 Dne 18.2.2018 jsme navštívili klubovou výstavy až v Poděbradech. Jela jsem autem s mámou i s oběma dětma první do Prahy a poté do Poděbrad. Bylo to náročné, ale moc jsme se chtěli výstavy zůčastnit. Já jsem měla antibiotika a nebylo mi zrovna nejlíp a Terrynka měla celkem výraznou falešnou březost po prvním hárání a měla nateklé struky i bříško a vůbec nebyla ve své kůži. Terezka Drahošová, která mi Terrynku předváděla, s ní velmi trpělivě "válčila", aby Terryna alespoň trošku stála. Nakonec se to povedlo a Terry získala ve své třídě VN 2. Výstavu jsme si nakonec moc užili a i holky konečně mohly okusit atmosféru takové výstavy. Příště už jedu na výstavu sama, bez dětí, protože se to s nima moc nedalo :)
Více info ZDE

Terry vyhrála!!!

 Dne 13.1.2018 jsme jeli s Terrynkou na její první výstavu do Brna. Terry mi předváděla Terka Pauderová Drahošová (její chovatelka). Byly jsme ve třídě dorostu a Terry vyhrála 1. místo z deseti fen :) Jsme na naši čertici moc hrdí a děkujeme Terce za perfektní předvedení.

Nový člen smečky

 Máme novou fenečku :)

Jmenuje se Call Me Maybe Terry Staff a my ji říkáme Terrynka. Je moc krásná, taková dlouhonohá modelka :) Má krásnou černou srst, velké tlapky, silnou kostru a krásně složené uši. Začínáme spolu trénovat na výstavy a taky poslušnost. Kolem domu stále nemáme plot, takže přivolání je pro nás velmi důležité... Zatím se drží u domu a celkem poslouchá. Trénujeme hlavně chůzi u nohy na vodítku a také postoj atd. Terry je moc mazlivá a hodná fenka. Hezky se chová i k našim dětem. Je prostě úžasná :)

Léto 2017

 Po delší době jsem se dostala konečně k internetu :)

Bydlíme nyní ve velkém domě v Životicích u Nového Jičína. Zatím nemáme plot, takže naši psi si užívají absolutní volnost. Je s podivem, že neutečou, chodí se sami koupat do potoka a kolemjdoucí vesničtí psi na náš pozemek raději nevstupují. Ale Amigo je velmi vzorný, hlídá, ale nepere se. Pancha tráví veškerý volný čas v potoce :)

Máme dvě malé dcerky, takže času na výcvik je málo, ale i tak si najdeme čas na společné hry a procházky.

Již nyní se koukáme po nové posile do naší smečky. Moc si přejeme novou fenečku, ale jsme zodpovědní chovatelé a proto se snažíme nic neuspěchat, Stafbulíci jsou skvělí k dětem, ale jsem si vědoma, že malé štěně potřebuje hodně péče a proto bude lepší, když holky trošku odrostou a hlavně až doděláme plot.

Novinky

Štěňátka od Jolinky nakonec nebudou.....

My zatím tedy další vrh neplánujeme, ale cca za rok budeme mít novou fenečku, kterou už máme předběžně zarezervovanou :) A jednou bude mít snad taky štěňátka, ale to je ještě daleko.....

Další novinkou je náš přírůstek do rodiny :) 7.10.2016 se nám narodila dcera Jasmína

A v prosinci  se budeme stěhovat do našeho nového domu do Životic u Nového Jičína :))))))))))))))))

 

Plánované krytí odloženo

 Krytí fenečky Ahoi Jolie Canis care jsme museli odložit na léto 2016. S fenkou byla její panička Petra na stěru, abychom zjistili, kdy je nejlepší doba na krytí. Fena se zřejmě hárala už dřív, než jsme si toho všimli a plodné dny jsme prošvilhli :( Na stěru byla fena devátý den od domělého začátku hárání a už bylo pozdě... Nevadí, počkáme na další hárání, které by mělo byt za cca sedm měsíců  :)

Plánujeme štěňátka

 

Na jaře 2016 plánujeme štěňátka- vrh C.

Krytí proběhne v zimě 2016.

Více informací v sekci štěňata.

 

Ahoi Jolie Canis Care                   Burnny Mivedbull

               

Novinky :)

 Po delší pauze konečně přidávám nějaké nové info.

Tedy za 1.
dne 4. 3. 2015 se nám narodila dcera Amélie, takže jsem nyní na mateřské a užíváme si i s pejskama dlouhé procházky  :)

 

2.
V srpnu jsme se přestěhovali z Prahy na Moravu do Frenštátu pod Radhoštěm
, kde žijí mí rodiče a kde jsem vyrůstala. Tohle rozhodnutí jsme učinili hlavně kvůli dítěti a psům, kteří jsou v krásném a čistém prostředí šťastní a my také :) Každý den chodíme na dlouhé procházky a velmi si to užíváme. Zatím bydlíme v pronajatém bytě, ale příští rok plánujeme koupit domeček.

 

3.
Na jaře 2016 plánujeme štěňátka. Naše dcerka Ahoi Jolie Canis Care bude mít vrh C. Našli jsme pro ni krásného, sportovně vedeného psa jménem Burnny Mivedbull 

Čtvrté narozeniny vrhu A

 Dnes slaví čtvrté narozeniny naši pejskové z vrhu A. Všichni mají skvělé páníčky, jsou zdraví a plně si užívají života milovaného psa :)

Rodinný den - Bull sporty

Letos jsme byli opět přizváni na mega akci pro děti. Stali jsme se součástí Lucky Bull Teamu a prezentovali jsme naše úžasné psy. Letos se sešli dva bulíci, dva stafbulíci a jeden piťák. Vše skvěle odmoderoval Dany a naši psi se i v úporném vedru krásně předvedli. Na začátku bylo představení našich psů, poté poslušnost, tah břemene, áčko a nakonec mazlení s dětmi. Vše proběhlo na jedničku a den jsme si i s miminem užili, díky!

Fotky Zde a více i na Rajčeti

Výukové programy pro MŠ

 S Amigem a Panchou děláme od září i výukové programy pro MŠ, kdy k nám do Karlínského Spektra dochází celá třída i s paní učitelkou na dvouhodinový program zaměřený na prevenci a výchovu k zodpovědnému vztahu ke psům. Program se jmenuje "V hlavní roli pes" a začíná seznámením s pejsky, ukázkami různých cviků a pak následuje krátká přednáška. Pokud jsou děti unavené, tak přednášky prokládám hrami s pejsky, například tunely, lehčí agility, piškotovanou atd. Na konci ještě děti malují spokojeného a rozzuřeného psa. Tato výtvarná část slouží jako kontrolní výstup po přednášce...  Výukový program má velký úspěch, akorát se snažím ho nemít tak často vzhledem k mému postupujícímu těhotenství :)

V HLAVNÍ ROLI PES

Náplň programu je zaměřena na zmapování znalostí a zkušeností (negativní, pozitivní) 

dětí se psy. Doplnění zásad zodpovědného přístupu ke zvířeti, preventivních pravidel 

chování v rizikových situacích i při běžných denních aktivitách. Názorná demonstrace 

různých situací, preventivních opatření, bezpečného chování a protektivní (ochranné) 

polohy dítěte při útoku psa. Dítě si tak utváří ohleduplný vztah k přírodě, učí se přirozeně 

vyjadřovat pozitivní city ve vztahu k sobě i okolí. Program je zaměřen i na výcvik psa 

a ukázky poslušnosti, speciálních triků, výživu psa, péči o psa, výstavy, plemena psů 

atd. Poté si děti mohou psy pohladit a zahrát si společně hry (aportování, tunely, povely 

atd.). Vedeme tím dítě k poznávání a upevňování preventivního chování, včetně chování 

při mimořádných událostech. Na konec programu je zařazena výtvarná činnost, kde děti 

kreslí a tvoří dle instrukcí lektora. Výtvarná tvorba je okrajovou součástí programu.

 

Dog racing

 Začátkem října jsme se začali s Amigem věnovat novému sportu Dog racingu. Hned při prvním tréningu nám Amigo ukázal, že na to má a že je velmi talentovaný :) Další tréning už běhal i přes překážky a ve dvojici s kámoškou Messinkou. Třetí tréning byl 8.11. spojený s tzv.Staffím dnem, kde si mohli pejsci vyzkoušet i různé jiné sporty. Amigo opět vynikal hlavně ve fresbee a samozřejmě v dog racingu. Byl už označen za mazáka a ukazoval ostatním pejskům jak se to dělá :) Běžel poprvé i ve trojici a šlo mu to :) Byli jsme na něj moc pyšní, je to opravdu šikovný pejsek :*

Více fotek zde

Tréning bull sportů 21.9.2014

V neděli 21.9. jsme byli na skvělém tréningu v Rychetech. Poprvé jsme si nově vyzkoušeli Long jump a A-frame. Trénoval jen Amigo a skočil 2,10 m na délku a A-frame dal 27x. Takže celkem dobrý :)

Fotky

Vzpomínkové fotky na štěňátka

Štěňátka už jsou ve svých domovech a nám zbyly jen krásné fotky, které si Zuzka nechala nafotit kamarádem fotografem.

Děkuji Zuzce za úžasnou péči o štěňátka, určitě z nich vyrostou skvělí a vyrovnaní pejsci :)

Fotky jsou k vidění ZDE

 

Máme jeden měsíc

V neděli 17.8. jsme se jeli opět podívat na "naše" štěňátka. Rostou opravdu do krásy a jsou krásně vypapaní a tlusťoučcí. Jde vidět, že se mají dobře a mají hodně mlíčka. Začínají také pěkně řádit :) Nejklidnější je asi Balsamínek s Bazalkou a nejvetší dravec je určitě Bedrník. Badyán je také živější a zvědavější, drží basu s Bedrníkem. Chtěli jsme je vyfotit všechny pohromadě, ale byl to skoro nadliský úkol. Nakonec se nám podařila alespoň jedna lepší fotka. Také jsme štěnda ukázali babičce Panche, která je zmateně očuchávala, ale spíš se jich bála :) Vyfotili jsme ji alespoň s Bazalkou :*

Jinak se mi štěnda zatím moc líbí, mají hezké hlavičky a myslím si, že jsou kluci podobní více tatínkovi, jen Bazalka bude asi po mamince....uvidíme :)

Fotky ZDE

 

 

Štěňátka poprvé venku

Fotky z prvního venčení venku jsou k vidění ZDE

Bylo strašné horko, ale štěnda to zvládla :)

Balsamínek je již zadaný :)

Tak máme rezervovaného i posledního pejska Balsamínka. Měli o něj dokonce zájem dvě rodiny, ale nakonec jde do Mostu, do moc fajn rodiny, kde se na pejska těší desetiletá slečna Ema. Pejska už v rodině měli a teď, když je jejich dcerka velká se rozhodli pro dalšího. Plemeno vybírali velmi dlouho a nakonec je oslovil SBT. Myslím si, že nebudou litovat :) Jsme moc rádi, že jsme pro naše štěňátka našli tak skvělé majitele :D
Děkuji Zuzce Krpatové za skvělou péči o štěňátka.

+ nové fotky  ZDE

Fotky - 19. den

Nové fotky, které jsme společně nafotili, když jsme byli u Zuzky na návštěvě. Štěňátka se mají skvěle, jsou pěkně tlusťoučká a moc roztomilá :)

Fotky ZDE

Poslední volný pejsek na prodej!!!!!

Máme ještě jednoho volného pejska :)

Balsamin Agar Canis Care

Tento pejsek se nám zatím jeví jako nejjemnější a nejmenší z kluků, má něžné rysy a je zatím klidný a velmi mazlivý. Je podobný spíše na maminku a povahově bude také po ní. Předpokládáme, že by mohl být vhodný i na canisterapii. Stejně jako každý stafbulík bude určitě vhodný i na sport (agility, bull sporty atd.), možná i na lovecký výcvik jako jeho tatínek :)

Balsamínek je celý černý, na hrudi má bílý znak ve tvaru velkého "H" a bílé má také dva prsty na přední levé tlapce :)
 

Pro více informací prosím kontaktujte  Zuzku Krpatovou
mail: zuzik.j
@gmail.com, mobil: 607 549 953

Štěňátka už vidí

Aktuální fotky koukajících štěňátek ZDE

Nové fotky

Štěnda už mají 10 dní a dnes začínají i koukat :)

Fotky ZDE

Jak odnaučit psa bouřlivému vítání

Dovolila jsem si do textu "Jak na štěně" připsat jednu velmi důležitou informaci ohledně vítání a loučení se s pejskem. Je to jen má osobní zkušenost, ale vzhledem k tomu, co dělají i jiní SBT, považuji to za velmi důležité...

S povahou SBT souvisí i jejich obrovská láska k lidem. Proto bych zde chtěla zmínit něco o vítání pejska. Naši psi nás po každém příchodu domů tak bouřlivě vítali, až jsme občas schytali od rozrušeného psa nejeden štípanec zubama, nebo škrábanec od drápů. U feny (Pancha) to nebylo tak hrozné, daleko horší byla intenzita vítáni u psa (Amigo). Problém jsem musela řešit hlavně kvůli canisterapii. Na děti naši psi neskáčou a jsou k nim vždy opatrní a hodní. Horší je to ale u rodičů a hlavně u tatínků. Jakmile na naše psy začne někdo mluvit a šišlat a vřískat, tak začnou skákat a Amigo občas i štípne zubama. Tento zlozvyk je potřeba podchytit už u malého štěněte. Každý z nás dělá instinktivně to, že jakmile přijde domů, začne se vítat se s vým psem. Pro něj je ale tato situace extrémně psychicky náročná. Ikdyž to bude znít zvláště, tak vám velmi radím jednu věc. Se psem se nevítejte ani nelučte při odchodu. Jakmile přijdete domů, pejsek kolem vás bude pobíhat a vítat vás. Vy si ho ale nevšímejte, nemluvte na něj ani na něj nekoukejte. Jakmile se pes uklidní a sedne si, nebo si lehne do pelíšku, teprve pak se s ním normálně pomazlete. Ale bez zbytečných infantilních výkřiků. Věřte, že tato klidná situace je pro psa daleko přijatelnější, než emočně vypjaté vítání hned po příchodu domů. Tímto psa naučíte, že nemá na příchozí lidi, například i v parku, skákat a kousat je. Začali jsme to učit i naše starší psy a skvěle to funguje, psi jsou klidnější a tím pádem i štastnější.

Štěňátka už mají jména

Tak naše štěňátka už mají jména, jmenují se jako různé bylinky a koření. Až vyrostou, tak budou tím pravým kořením nudného života, uvidíte!  :)

Více fotek (1. týden) ZDE

Bazalka Canis Care - růžová holčička

Balsamín Canis Care - šedý pejsek

Bedrník Canis Care - hnědý pejsek

Badyán Canis Care - modrý pejsek

Jak na štěně

Aktualizovala jsem text, který jsem psala již před pěti lety. Ale věkem získané zkušenosti se mění, takže každý rok tento text potřebuje obnovit. Stále s ním nejsem úplně spokojena, ale pevně věřím, že to novým a často nezkušeným páníčkům pomůže :)

http://canis-care.cz/o-plemeni/jak-na-stene.html

Štěnátka už jsou na světě :)

Dne 16.7.214 se Ushince (Asha Ushi Canis Care) narodila čtyři krásná štěňátka - tři kluci a jedna holčička. Všichni jsou černí s minimem bílých znaků.

Štěňátka se narodila u majitelky Ushi, tedy u Zuzky Krpatové (mobil: 607 549 953). Více informací ZDE
 

              Holčička - červená                                                                   Kluk - bílý

               Kluk - hnědý                                                                           Kluk - modrý

Přijímáme rezervace na štěňátka!

 Očekáváme vrh B, více informací ZDE

Den dětí a Lucky Bull Team

Dne 08.06.2014 jsme za naše DDM pořádali na Letné obrovskou akci pro cca 2000 lidí, kam jsme v rámci programu pozvali také Lucky Bull Team.

Report o této akci velmi trefně napsal Dany a já si tedy dovolím jeho text vložit i sem :)

Uplynulý víkend jsme měli opravdu pestrý, co se nadačních a propagačních akcí týče. V sobotu 7.6. " Haf Cup " v Dobříši - nadační pochod pro útulkové psy a v neděli " Den dětí " na Letenské pláni. Opravdu monstrózní akce v podání města PH8 téměř celodenní program plný hudby, tance a spousta dětských atrakcí. Skromně by se dalo říci , že LBT a jeho přátelé celý festival zahajovali cca v 11:00 jsme spustili náš asi 25 minutový program, speciálně připravený pro tuto show. A za sebe mohu už bez skromnosti prohlásit, že to byla velmi vydařená prezentace tzv."bojových plemen". Představili jsme plemena AST Akim - Honza Holda, SBT Sam - Petra Havlinova, APBT Killa, SBT Sucke a dva SBT Pancha a Amigo od Kateřina Klímková. Po té co jsme všechny aktéry představili, následovalo pro místní rodiče šokující pozvání. 10 vybraných dětí jsme si vyvolali na podium a spustila se neřízená olizovačka, vrtění ocásků a všech dalších vítacích projevů našich psích gladiátorů. Opravdu povedený šťouch do davu přihlížejících, ale pro nás kynology nic co bychom nečekali. Všechny děti jsme obdarovali časopisem Svět psů 1/2014_ díky Luboš Vedral. Když už jsem se náležitě ukojil a vykecal jsem všem přítomným díru do hlavy ( vyžádal jsem si , že si sám od moderuji , když dostanu mikrák do ruky tak se neznám ) ohledně historie, rozdílu plemen atp. přešli jsme do praktické části naší prezentace, a tím byli mé oblíbené sporty pro bully. Předvedli jsme klasiku tah pneu, trochu poslušnosti a par legračních zákusů do řidítek. Dále jsme gradovali přeskokem psa, respektivě pomocník přeletěl přes fenku SBT Sucky na horském kole, slyšeli jsme první lačné komenty, a to zdaleka nebylo vše čím jsme chtěli návštěvníky tohoto dětského festivalu oslnit. Vrcholem naší , už dost přetahující show byl tah automobilu. O tuto parádu se postaral APBT Masta Killa a zhostil se toho opravdu mistrovsky. Když se dostal do laufu brzdily jsme auťák skoro mezi diváky Komentář jednoho pána byl krásnou tečkou, kterým i já uzavřu tento report.

" Ty vole ten pes je magor, teď tady roztáhne auťák a pak se jde v klidu pomazlit s děckama "

Za LBT Daniel speciální thanks Kateřina Klímková za zprostředkování.

 

Fotky jsou k vidění na FB a ZDE

Tréning bull sportů 25.05.2014

V neděli 25.5. jsme po delší době zavítali do areálu Na šancích, kde jsme si krásně zatrénovali s Dannym a ostatními psíky.
Fotky z tréningu jsou k vidění ZDE

V původní kvalitě jsou ke stažení ZDE

Psí den v Libni

Dne 31.5.2014 jsme se s Arturem a pejskama podíleli na programu Psího dne v Libni.

První jsme měli 15 minut povídání a předváděčku o Canisterapii (prevence) a jako kontrast jsme poté předvedli, velmi improvizovaně, pár ukázek bull sportů. Musela jsem držet mikrofon, takže psy obstaral hlavně Artur. Ukázali jsme vzorový aport s Panchou, dále Amigo předvedl krásnou chytačku talíře. Potom jsme ukázali šplh po stromě za peškem, což je náš improvizovaný wall climbing :) Dále ukázku přetahování dvou psů (tag of war), High jump s Amigem a nakonec mě Amigo roztáhl na koloběžce. Tato ukázka měla u diváku obrovský úspěch, protože něco podobného prý ještě neviděli. Na začátku jsem povídala i o rozdělení plemen typu bull a hlavně bylo důležité opět připomenout, že tito psi nebyli vyšlechtěli na zabíjení lidí :)))

 

Reportáž

 

Dne 3.4.2014 jsem s Panchou a Amigem natočila reportáž pro iDnes.cz. Vše probíhalo ve čtvrteční Pastelce u mě v práci a celá reportáž se dle mého názoru moc povedla. Pár věcí, bych tam možná ještě upravila a upřesnila, ale jinak jsem za tuhle nabídku moc ráda a paní ...

PF 2014

 

Naše PF vkládám na web pozdě, nějak jsem to nestíhala :) Tak snad ještě zafunguje a Vaše trefa bude správná :)))  

Prosinec 2013

Nové fotky z prosince 2013 ZDE

 

Právě probíhá zápis do kurzů v Karlínském Spektru

Více informací zde

 

Nové fotky a videa

Do fotogalerie jsou přidány nové fotky ze Staff Bull Show 2013 a tady jsou odkazy na dvě videa na youtube :)

"Potápka"
www.youtube.com/watch

"Lízání"
www.youtube.com/watch

Narozeninový sraz - 2.roky

Rok nám uběhl velmi rychle a naši pejsci už slavili své druhé narozeniny. Opět jsme se sešli v celkem slušném počtu. Dorazili všichni pejsci, kromě Pascala, Azízy a tatínka Tysona. Oslava proběhla u Zuzky a Františka na zahradě. Pejsci dostali dort z vepřových nožiček, který snědli tak rychle, že jsme ho zapomněli vyfotit :)

Druhý den jsme jeli i s Péťou a Jolinkou do pískovny Bečváry, kde jsme se skvěle vykoupali a vzhledem k deštivému počasí jsme tam byli téměř sami. Naši psi nás opět utvrdili v tom, že jsou to spíše tuleni, jelikož z vody vylezli jen občas. Všichni skvěle plavou a hlavně se i dokonale potápějí :)))

Byl to fajn víkend a já jsem na náš odchov velmi hrdá, jelikož jsou všichni pejsci krásní, hodní a hlavně velmi milovaní svými páníčky....děkuji :)

Fotky ve fotogalerii


 

Klubová výstava Mladá Boleslav

Na výstavu jsem jela jen s Amigem a dorazily ještě naše sestřičky - Ahoi Jolie CC a Asha Ushi CC. Bylo přihlášeno přes sto fen a kolem devadesáti psů, takže konkurence ohromná. Pejsci byli ale velmi krásní, takže když jsme nakonec dostali VD, vůbec nám to nevadilo a byli jsme naopak spokojení :) Pan rozhodčí byl velmi důsledný a měl výborný vkus. Amiga to jako vždy dost nebavilo, takže jsem s ním musela neustále chodit na louku si hrát, jinak by mě tam asi sežral :D

posudek: good head shape, good mouth, good angulation in front, good topline, ample spring of ribs, good bend of stifle
(dobrý tvar hlavy, dobrá tlama, správné úhlení předních končetin, správná horní linie, prostorné klenutí žeber, dobrá kolena v ohybu)

Další info je zde + Fotky

Jaro 2013

Do fotogalerie jsou přidány nové fotky :)

Seminář - Agrese mezi psy

 Dne 13.4.2013 jsem byla na celodením semináři od Dogpoint na téma " Agrese mezi psy - jak ji poznat a jak s ní pracovat.". Kurs začínal v devět ráno a končil v sedm večer. Bylo to úžasně poučné a obě lektorky byly skvělé - Mgr. Magdalena Šimečková a Mgr. Lenka Blachová. Díky nim jsem pochopila mnoho souvislostí a jsem schopna lépe "číst" psí chování. Po celou dobu nám pouštěli videa s různým chováním psů, která jsme různě studovali a rozebírali. Psí chování je natolik komplikované, že je opravdu velmi těžké se vše naučit a hned to pochopit. Nyní už trošku vím jak na to, teď jen potřebuji hodně studovat a pozorovat psí chování. 

Hodně věcí, které jsem se naučila na semináři, mohu použít i v canistreapii s dětma. Začínám děti učit "psí řeč" a velkými pomocníky jsou nám Pancha s Amigem. Stačí je jen položit na jim nepříjemné místo, a pak už je jen s dětmi chvíli pozorujeme. Pejsci začnou postupně zívat, olizovat se a projevovat mnoho dalších konejšivých signálů. Je úžasné, jen tak sedět a pozorovat je. Děti to baví, jelikož je to něco nového a hlavně je to naučí i většího klidu a soustředění v přítomnosti psů...

Seminář byl jedním slovem skvělý a děkuji Dogpointu za tak skvělou osvětu. Jen mě teď ještě více trápí chování lidí na ulici, které občas potkávám a kteří svým psům nerozumí a naopak jim velmi ubližují a hlavně ponižují. Divím se psům, že mají s námi lidmi takovou trpělivost. Protože vidět pána, který bije ročního Labradora za to, že se "furt čumí na ty psy", mě opravdu deprimuje...

Cetifikát ZDE

 

Canisterapie v MŠ Sluncové

4.3.2013 jsem s pejskama navštívila školku U sluncové na Praze 8. Dětí bylo asi 50, proto jsme je rozdělili na dvě menší skupinky. Akce se povedla, děti se zase něco nového naučili a mě hřeje další dobrý skutek :)

Jinak chodíme pravidelně na Canis do Kostičky v Karlínském Spektru a minimálně dvakrát týdně mám pejsky i v ateliéru u dětí z výtzvarných kroužků...

Fotky jsou k vidění ve fotogalerii nebo na stránkách

Bull sporty a hlídací víkend

 Po delší době nové fotky :)

canis-care.cz/fotogalerie/leden-2013.html

Canisterapie v MŠ Rudná

1.11. a 15.11. jsme byli pozváni na canis do mateřské školky v Rudné. Poprvé jsme jela jen s Panchou, protože Amigo si strhnul drápek... Po druhé už jela Pancha i Amigo a bylo to super. Dětem jsme povídali hlavně o prevenci a nakonec jsme si i pohráli atd. Mám dobrý pocit, že jsme zase proškolil další budoucí pejskaře :))))

Mezinárodní výstava psů v Letňanech

V sobotu 3.11.2012 se v pražských Letňanech konala mezinárodní výstava psů. Amigo byl ve třídě mladých a dostal známku VD.
Posuzovala ho paní Volšická a pejsek se jí velmi líbil. Chválila hlavně jeho krásně tmavé oko, správný skus, zdravě vypadající srst a bez jejího povšimnutí nezůstala ani jeho úžasná povaha. S Amigem jsme totiž trošku trénovali postoj a hlavně jsem na výstavu vyrazila bez přítele Artura, takže Amigo byl soustředěný jen na mě :)
Nicméně má Amigo trošku lehčí ucho, což by ale také nevadilo. VD dostal k mému překvapení za to, že je moc vytrénovaný a sportovní kondice se od té výstavní liší. Chápu, že je Amigo menší pejsek (14kg), ale jeho svalnatá postava přece není na škodu. Ale nevadí, ostatní pejsci se mi moc líbili, takže si myslím, že na umístění by určitě neměl. Ale Véčko jsme mohli dostat :) I přes to jsme si nechali vdéčko zapsat do PP. Ty jsem totiž ztratila a nyní máme duplikát, tak jsem tam chtěla alespoň něco mít :)
Amigo byl po celou dobu velmi klidný a hodný...mám z něj velikou radost, je to povahově úžasný pejsek :)

Více fotek Zde a Zde

 

Canisterapie v Kostičce

V pondělí 8.10. jsem byla s pejskama v Centru předškolních dětí v Kostičce. Všechny děti byly moc hodné a spoustu věcí si pamatovaly z minule :)
Fotky jsou k vidění na stránkách Spektra...

Pancha byla na vyšetření kloubů :)

V pondělí 15.10. jsme byli s Panchou ve Vet centru u pana doktora Duchka. Pancha totiž občas poponáší zadní nožičku...Udělal ji rentgen a výsledek je takový, že je Pancha úplně zdravá, na obou kloubech má nulku a vše je úplně v pořádku. Rovnou ji zrengenoval i páteř a taky vše ok. Jediný problém je prý v tom, že má nohy do O, a má je hodně svalnaté :) Tím pádem má ten sval šikmo a to ji možná vadí, proto tu nožku poponáší. Ale jinak je zdravá :D
Máme z toho velkou radost, ale raději jsme ji ještě dokoupili výživu na klouby, abychom měli jistotu....

 

Staff Bull Show 13.10.2012

V sobotu 13.10. jsme se zúčastnili SBS, kde jsme tentokrát přihlásili Amiga do disciplíny Wall Climbing. Náš pejsek překvapil a skočil neuvěřitelných 225cm, což byl jeho osobní rekord. Před tím skočil maximálně 210cm, takže mu zřejmě vyhovuje vetší publikum :)

Panchu jsem nechala na obranách alespoň jednou kousnout, protože jinak by řvala jak protžená :D

Byl to velmi příjemně strávený den. Setkali jsme se se spoustou kamarádů a viděli krásné psy a jejich obdivuhodné výkony.
Výsledková listina a více info o akci najdete na stránkách L.B.T.

Fotky ZDE

Pancha na závodech ZZO

29.9. jsme se s Panchou zúčastnili závodů poslušnosti. Pancha soutěžila v kategorii ZZO. Závod probíhal na našem domovském cvičáku ZKO Jinonice.
Brzo ráno jsme se zapsali a pak už jsme čekali na závody. My jsme šli na řadu jako čtvrtí a nakonec jsme získali i 4. místo s počtem 54 bodů. Stejný počet bodů měl i obrovský Honey (Tosa Inu). Nakonec ale rozhodoval věk psa, a protože byl Honey o půl roku mladší, tak získal třetí místo.

Závod podporoval i časopis "Pes přítel člověka", který tam měl svého fotografa, takže se asi v nějakém čísle uvidíme :)))

Každopádně to byl příjemně strávený den a na to, že jsem s Panchou sestavu na ZZO netrénovala dva roky, tak je to obrovská šikulka, vše si pamatovala a velmi mile mě překvapila :)))

Diplom

Tréning - Rychety 2.9.12

Fotky a info ZDE

Amigo je terapeutickým psem

 Tak zkoušky máme splněny na 100% stejně jako naše sestřička Asha Ushi CC. Bylo to opravdu náročné, srdružení Hafík má nejtěžší zkoušky u nás a proto nás to těší o to víc. Jeden pejsek nebyl ke zkouškám připuštěn, jinak nás bylo 14 týmů. Amigo byl naprosto úžasný a hlavně nekonfliktní. Celý týden pobýval ve vellké smečce a ani jednou se neporval. Jen jednou chvíli žárlil na malého naháče, ale jinak absolutní andílek :))) Byl to moc fajn týden, navštívíli jsme i domov pro seniory a vůbec se naučili mnoho nového a hlavně užitečného :)

Fotky jsou zde 

Canisterapeutický výcvik

V neděli 1.7. vyrážím s Panchou a Amigem na výcvik canisterapeutických týmů, který je až do 6.7. S Panchou už to máme za sebou, tentokrát se bude vzdělávat Amigo. na konci píšem test a děláme zkoušky. Jede s námi i Zuzka s Ushinkou a Roxynkou. Zkoušky bude dělat Ushina :)
Koná se to ve Veselí nad Lužnicí a spát budeme celý týden ve stanu. Už se moc těšíme, bude tam hodně psů a vůbec to bude sranda :))) Snad zkoušky zvládnem, skripta mají 70 stran :)
www.canisterapie.org/

První narozeniny

V sobotu 16.6.2012 jsme měli velký narozeninový sraz našich štěňátek, kterým bylo 15.6. rok. Účast byla velká, nedorazil jen Rocky a Atlant. Ti se bohužel po cestě nabourali a nakonec čekali na odtahovku a nedorazili. Což nám všem bylo moc líto, ale hlavně, že se nestalo nic vážného. Takže tam nakonec bylo 9 psů a 11 lidí. Pejskům jsem udělala dort z vepřových nožiček a kuřecích srdíček :) Také dostali mnoho pamlsků a hraček... Přijela i Terka s tatínkem Tysonem a Corynkou. Všechny pejsky v podstatě často vídám, jen Azízu jsem viděla poprvé od loňského srpna, kdy si ji odvezli. Také Rockyho jsem viděla jen dvakrát...

Páníčkové si opékali masíčko a taky jsme se chodívali často koupat do nedalekého rybníku. Franta se Zuzkou mají opravdu nádhernou zahradu, na které je i agility hřiště a uzavřený výběh pro pejsky. Je tam klid a hned za domem rybník...paráda :) Trošku jsme to slavení přehnali, takže jsme tam nakonec i přespali a ráno si dali ještě procházku a koupání. Užili jsme si krásný víkend, který se líbil i našim pejskům.

Fotky nafotil Franta, Petra a Terka a  jsou ve fotogalerii. Více fotek od Franty  ZDE , od Terezky ZDE.
Moc za ně děkuji !!!!! :)

Výcvik, výlet a výstava :)

 Ve fotogalerii naleznete fotky a info co se u nás dělo v květnu a v červnu...
Byli jsme na výletě v Českém Švýcarsku, cvičili jsme v Rychetech a minulý víkend jsme byli na klubovce v Kolesech.

 

Pojizerská výstava psů 28.4.12

V sobotu 28.4. 2012 jsme se Zuzkou, Františkem, Ushinkou a Roxy vyjeli na klubovou výstavu. Bylo tam opravdu hodně psů i fen, ale naštěstí tam byli dva kruhy, takže jsme za dvě hodinky mohli jet domů.

Vzhledem k velkému počtu psů, pan rozhodčí hned na začátku vyčlenil VD a D a v kruhu nechal jen Véčka. Pak se rozhodoval o prvních čtyřech místech. Vyhrál moc hezký pes....

Asha Ushi Canis Care - V
Amigo del Hombre Canis Care - V
Ace Rocky Canis Care - VD

Fotky ZDE a od Františka ZDE
posudky ZDE


 

Velikonoční procházky

V sobotu 7.4. jsme se sešli s Peťou, Robinem a jejich Jolinkou. Vzali jsme ven i naši novou kolobku a pořádně se vyblbli :) Jen bylo blbý, že se Pancha začala hárat a Jolina s háráním končila. Takže Amigo je z toho dost nanervy...:(

V neděli jsme šli  venči do Stromovky a přidal se k nám ještě Alex s přítelkyní a s Atlantem. Ten je zatím ze všech štěňat největší. Je to moc hezkej a hlavně nekonfliktní pejsek. Jediný, kdo si chránil feny a občas vyjel, byl Amigo. Ale neporvali se ani jednou a na to, že tam měly dvě háravky, byli absolutně úžasní :D

Fotky ZDE
(vše fotila Peťa s Robinem petat.rajce.idnes.cz/canis_psinec/)

Trénink Bull sportů 24.3.2012

V sobotu 24.3.2012 jsme se sešli s Danielem Žďárským, který cvičí psy typu bull a pořádá např. i známou akci Staff bull show. Byli tam ještě další dva psy a oba z naší domovské CHS Dark Element :)

 Trénovali jsme tahání pneu (WEIGHT PULL SPRINT) a taky výskok na peška a obrany a poslušnost a výstavní postoj a vůbec všechno :)))

 FOTKY ZDE

  Bylo to fakt super, psi byli úplně mrtví. Amigo si jen večer před tréninkem rozštípnul drápek. Mysleli jsme si, že to není vážné, protože v sobotu běhal a ni nekulhal. Dnes jsme ale raději zašli k vetovi, který mu drápek vytrhnul a nasadil antibiotika. Amigo tam málem vyskočil z kůže, muselo ho to strašně bolet.....Prý se ty drápkové nehody nemají podceňovat a raději s tím vždycky zajít k vetovi aby zhodnotil rozsah zranění....

  Ty hezčí fotky jsou focené Verunkou Šlechtovou (majitelkou Týnky) :)

Aktualizace webu

Mezi "Naše psy" jsem přidala Amiga (zatím jen narychlo se starou fotkou) a upravila pár informací.... :)

Výstava Duo CACIB Brno 5.2.2012

V neděli jsme byli s Amigem na jeho první výstavě v Brně. Vyjeli jsme brzy ráno se Zuzkou a Frantou, kteří nás přibrali do auta :) V Brně jsme se ještě potkali s Petrou a Robinem, takže jsme vystavovali hned tři naše odchovance - Jolii, Ushi a Amiga. Amigo byl ve své třídě jen s jedním pejskem, dostal VN2 a  hezký posudek: 7 měs.pejsek, jemnější kostry, přiměřeně mohutná hlava, správný skus, korektní úhlení, hezký pohyb a předvedení. Více fotek a info ZDE

Fotky od Zuzky na Rajčeti ZDE

Amigo del Hombre Canis Care - VN2
Asha Ushi Canis Care - VN2
Ahoi Jolie Canis Care - N4

Hromadné venčení - neděle 29.1.

V neděli jsme se sešli s Petrou a s Robinem, hlídali totiž Ushinku, tak jsme smečku společně vyvenčili  a vyfotili :)


Jolie, Ushi, Amigo a Pancha

Nová štěňátka v CHS Dark Element

V naší domovské CHS se narodila štěňátka!!!
Maminkou je Cordulla Dark Element a tatínkem je Klansman Felicity Cheer. Narodilo se 8 zdravých štěňátek (3 holky a 5 kluků). Pancha má sestru Matyldu a ta má dceru Cordullu a ta je mámou těchto štěňat :)))) Mimča jsou na CHS jen registrována, odchována budou u majitelky Cordully - P. Crhové....Více info ZDE

Rocky byl na výstavě!!!

Ace Rocky Canis Care byl 7.1. na Hanácké národní výstavě v Brně. Ve třídě dorostu dostal známku N3 :)
V posudku má: 7 měs. černý pes, zuby dosud ve vývinu,dobrá hr.linie,dobré postavení obou párů končetin,poněkud světlejší oko,dobrý pohyb obou končetin.

Jeho panička Katka nám napsala:
Rocky dostal známku N3, ve skupině nás bylo 8 a všichni pejsci dostali N, nikdo VN :( Byla to dobrá zkušenost, ale říkali jsme, že na další výstavu počkáme až na léto, kdy už se bude vystavovat venku. Myslím, že Rocky to zvládl výborně, vzhledem k tomu, že to byla jeho první výstava. Prohlížení zubů se mu teda moc nelíbilo, měl pak trochu strach, ale pak se uklidnil. Nato, jak se nám prvně jet nechtělo, tak z toho teď máme velkou radost!
Zdraví Kačka, Martin a Rocky

Děkujeme za super prezentaci naší CHS a přejeme Rockymu mnoho dalších úspěchů ;)

Fotky z výstavy jsou od paní Ivety Marouškové

 

Návštěva u tatínka Hermese

V neděli 8.1. jsme se s pejskama vydali na návštěvu za Terkou a tatínkem našich štěňat Hermesem. I přes špatné počasí a déšť jsme si výlet i procházku moc užili. Pejsci si krásně vyhráli a my jsme vyfotili i pár hezkých fotek... Také jsme už zkoušeli chůzi a postoj na blížící se výstavu.
Fotky zde

Amigo je fešák :)

Nové fotky + foto opuchlého psa zde:)

 

Společné venčení

V neděli 27.11. jsme se sešli na společné venčení. Dorazila Petra s Robinem a Jolinkou a taky Alex s přítelkyní a Atlantem. Sourozenci měli ze sebe velkou radost a hodně si vyhráli :) Byla to fakt sranda je sledovat :)
fotky zde

Fotky z canisterapie

Do fotogalerie jsou přidány nové fotky z říjnové canisterapie z MŠ a z Kostičky..... + pár fotek z výstavy psů z 5.11.

 

Novinky

Nové fotky Amiga...
V sobotu jsme byli na výstavě, ale bohužel jsem tak nějak zapomněla na očkování proti vzteklině, takže jsme byli z výstavy vyhozeni :(
O nic vážného nešlo, jen jsme se prostě nemohli výstavy zůčastnit. Dorazila ale Jolinka, která přitom při vstupu vůbec očkovák neukázala....Byla to shoda nešťastných náhod...Nevadí...Samozřejmě mě to mrzí, ale holt se nedá nic dělat.
Jolinka se umístila z pěti feneček třetí a dostala VN, takže byla velmi úspěšná :))))

Nové fotky!!!!!!

Zdravíme Vás po delší době :) Omlouvám se za tak velkou pauzu, ale začátek školního roku dohromady s péčí o Amiga a nového páníčka je smrtící kombinace, která mi bere dost volného času :)

Každopádně jsme všichni moc šťastní a spokojení :))) Amigo je úžasný pejsek a ostatní štěňátka se také mají moc dobře. Pár novějších fotek od majitelů jsou ve fotogalerii. Také Azíze udělali majitelé hezkou fotogalerii zde.

5.11. jedeme s Amigem na první výstavu, tak uvidíme, jak to dopadne. Určitě sem pak dáme nové fotky.....

Návštěva

O víkednu jsem byla na návštěvě u Terky Pauderové, majitelky Tysona. Bylo to super, Amigo se setkal se svým tátou, který z něho na začátku moc nadšený nebyl, ale nakonec ho přijal. Terka nafotila moc hezké fotky, které jsou k vidění na Rajčeti, nebo u mě ve fotogalerii.

Na Rajčeti mají nové fotky i Jolie a Rocky. Také Ushinka se má skvěle :) Od Hedviky přišlo pár fotek Azízy, viz. níže...

Aktualizace fotogalerie

Do fotogalerie Amigo jsem přidala nové fotky z Frenštátu a z našich výletů.

Dnes jsem byla s Amigem na druhé očkování a nesnáší to zrovna nejlíp. Klepe se, kňučí a když se ho dotknu na zadečku, kam dostal injekci, tak hystericky řve :( Snad se z toho vyspí.... Také jsem byla včera v psí školce u paní Načeradské, kde jsem se potkala s Jolinkou a s Pascalem a samozřejmě s jejich páníčky :) Všichni tři strašně řádili a ostatní štěňátka se jich bála. Petra mi dnes ale volala, že má Jolinka průjem a zvrací, tak snad to nebude nic vážného....

Nové fotky

Stále mi chodí plno krásných fotek a informací o našich štěňátkách. Všichni se mají skvěle a noví majitelé si je pochvalují :) Děcka jsou šikovná, hezky poslouchají, jen občas jsou prý trošku kousavá či vrčivá :)

My si doma užíváme s Amigem, který je moc hodný a často si hraje s mámou Panchou. Byla jsem s nimi na tři dny na chalupě v Krkonoších, kde bylo dohromady pět psů, takže se Amigo hezky socializoval. Byl s námi i na delší tůře, ale samozřejmě jsem ho celou cestu nesla, běhal jen při zastávce na svačinku. Jinak mi spal v šátku na břiše :) Je to pohodář. Pak jsem jela s kamarádkou a její kříženkou Samicí rovnou do Frenštátu. Cesta trvala šest hodin, protože strašně lilo a na dálnici jsme jeli šedesátkou. Všichni pejsci (4) v autě celou cestu spali, takže pohoda. Ve Frenštátě jsme pak šli na celodenní tůru, ale už bez Amiga. Pancha už se dostává do formy a cecíky se ji krásně zatahují, hurááá! Včera jsme se byli dopoledne koupat na přehradě ve Větřkovicích, kde se trošku koupal i Amigo a Samka z útulku se naučila plavat. Žádný pes totiž neodolá, když vidí Panchu, která je z vody úplně hotová a vždycky strhne všechny kolem :)
Kamarádka už odjela do Prahy a já si užívám Panchy, Amiga a Tyldy, která je stále dost nevrlá, což mě hodně trápí. Nechám ji tedy na nějaký čas ve Frenštátě a uvidíme, jestli se trošku uklidní. Věřím, že to bude potom lepší, teď je těch psů kolem ni až moc a ona to moc nedává :(

Amigo zatím umí přijít na přivolání (zatím jen na pamlsek), sedni a fuj. To mi zatím stačí, od září začneme chodit do psí školičky a cca v půl roce na cvičák. Už se nemůžu dočkat :)
Fotky Amiga s maminkou atd. ZDE


Jolie petat.rajce.idnes.cz/Jolie

Ushi a Roxy (dcera naší Tyldy :)

Rocky acerocky.rajce.idnes.cz/Rocky/

Pascal  

Všechna štěňátka už jsou v nových domovech

Během neděle odešla Ushinka, Pascal a Atlant.

Ushi bude žít v Praze s Františkem, Zuzkou a Roxynkou (JRT) www.hluchypes.cz/
Rocky žije v Jihlavě s Katkou a Martinem.
Jolie zůstává v Praze a novými majiteli jsou Petra a Robin petat.rajce.idnes.cz/Jolie
Atlant je také v Praze a žije v krásném bytě se zahrádkou u Alexe a Valerie.
Azíza je v Plzni u Aleše a Hedviky
Pascal také zůstává v Praze a domov našel u super rodinky, jejichž dvě holky ke mě chodí na výtvarný kroužek. Esterka půjde do první třídy a Adélka asi do třetí.

Nakonec jsem se rozhodla, že si Amiga nechám:)
Strašně se mi po tom rozhodnutí ulevilo a jsem štastná. Řešily jsme to s mámou a nakonec jsme usoudily, že by bylo škoda ho prodat, když už Pancha nebude mít štenda atd.
Chtěla bych se mu fakt věnovat, jezdit na výstavy a zkusit s ním dělat nějaký sport, třeba dogfrisbee. Taky chci jezdit na staff bull show a na cvičák na zkoušky atd. Mám teď už jen ty psy a jiné zájmy nemám a jsem sama....
Horší je to s Tyldou, která je teď maximálně vynervovaná. Domluvila jsem se s mámou a tátou, že si ji na nějaký čas vezmou k sobě. Oni teď pejska nemají a chtěli si nějakého pořídit. Ale máma by asi štěně nezvládla a Tydlu oba zbožňují. Tylda to tam má taky ráda, má tam pozemek a vše je jen její, což se ji líbí, není to smečkový typ.
Táta je doma a máma jde za půl roku do důchodu, takže by se měla dobře. Uvidím, jak to budu bez ní zvládat. Ji ani smutno nebude, protože má rodiče ráda a Frenštát miluje. Ale to spíš já....Tylda tam má zahradu, kterou může hlídat a štěkat... Pokud tam ale začne tesknit, nebo bude smutno mě atd, tak ji vezmu zpátky. Máma s ní chce chodit v práci mezi děti a pokračovat v canisterapii, takže by nebyla jen doma.
Nevím, jsem z toho trošku rozpačitá, ale snad je to správné rozhodnutí. Spíš mám strach s hlídáním atd. Ale Pancha je absolutně bezkonfliktní a pokud Amiga dobře vychovám, tak bych s ním neměla mít problém.

Pár fotek z nových domovů:


    Azíza                                   Rocky


    Ushi                                                               Jolie

  Atlant

Nové fotky a loučení :(

Ve fotogalerii jsou nové fotky, které nafotila Terka ve Frenštátě. Včera jsem štěňátka převezla do Prahy, cestu zvládli skvěle. Jen já jsem měla problém, v dešti mi na dálnici přestaly fungovat stěrače...celkem nebezpečná situace :(

Cestu jsme ale přežili a dnes dopoledne odešla do nového domova Ahoi Jolie CC, Azíza Galata CC a Ace Rocky CC.
Cestu prý štěňátka prospala a od Azízy už mám i nějaké fotky z nového domova :)

Zítra (v neděli) odchází Atlant Radar CC, Asha Ushi CC a Atos Pascal CC.

Amigo del Hombre je zatím stále volný....

 

6 týdnů

Nové fotky ve fotogalerii

Nové fotky z návštěvy

V pátek u nás byli na návštevě majitelé Rockyho a Jolie :)

Fotky a info ZDE

Amigo del Hombre

Pejsek s hnědým obojkem ještě nenašel toho pravého páníčka, ale už jsme mu dali jméno. Jmenuje se Amigo del Hombre Canis Care = přítel člověka.
Je to moc krásný černý pes, s malinkatou bílou tečkou na hrudi (asi pět bílých chloupků). Jinak je černý bez bílých znaků. Má hezkou hlavičku a povahově je to pohodář a mazel :) Bude vhodný na výstavy, sporty, výcvik... Je velmi zvědavý a inteligentní :)

 

Nové obojky!

Mají 32 dní a běhají jako draci. Ke třicetidvoutinám:) jsme štěňátkům koupili nové a krásně barevné obojky. Už vypadají jako velcí psíci :)
Fotky ve fotogalerii

Také jsme pojmenovali pejska s hnědým obojkem, ikdyž zatím nemá majitele.
Bude se jmenovat Amigo del Hombre Canis Care. Je to španělsky a znamená to přítel člověka, což pejsek nepochybně je :)

VOLNÝ PEJSEK

 Pejsek s hnědou šňůrkou je ještě volný :))) Zatím se nám pro něj nikdo nelíbil :) Je to náš mazlík.....

Nové fotky!!!

Štěnda ve věku 27 dní a jejich první jídlo :)

Fotky ZDE

Už je volný jen hnědásek!!!!!

Modrý pejsek už má nové majitele (od 6.7.). Jsem strašně ráda, protože jsou to lidé, které znám. Obě jejich děti ke mě chodí na výtvarku, takže je znám a vím, jaký mají vztah ke psům. Jedna z holčiček už půjde do třetí třídy a druhá slečna se teď chystá do první třídy. Na pejska se moc těší a už mu i vymysleli krásné jméno - Atos Pascal Canis Care (Paskal). Takže španělské jméno, jako má maminka Pancha :) S pejskama mají hodně zkušenosti, v rodině mají i bullinku Agátku, takže bude mít packal i kámošku.

To znamená, že máme stále volného hnědého pejska, který je strašně moc krásný, mazlivý a úžasný, je to takové zlatíčko :) Čeká na ty nejlepší páníčky. Už o něj mělo pár lidí zájem, ale zatím to nebylo to pravé....

Má krásnou hlavičku, krátký trup, úžasnou černou barvu s malou bílou tečkou na hrudi. Už teď se umí hezky vystavit a vypnout prsa. Bude to skvělý pes na výstavy, výcvik i sport. Hledáme pro něj někoho vyjímečného....... :)

Poprvé venku

Ve středu 6.7. bylo štěňátkům 21 dní a také se poprvé podívala na zahrádku :) Štěníci tam všechno pořádně prozkoumali a vůbec se nebáli! Lítali tam jako šílenci :) Pak si všichni nalezli na mámu a usnuli. Máma se o ně skvěle stará, už se těším, až je v pátek uvidím. Pancha to moc neprožívá, víc než štěňata ji zajímá míček. Koupili jsme od kamaráda půlku jehněte, takže se má teď Pancha skvěle. Samozřejmě žere hlavně granule, ale dostává k tomu i jehněčívývar a maso.
Štěňátkům občas nabídneme rozmočené granulky, které rozťapají všude kolem, ale přeci jen něco sní :)  Pancha má mlíčka stále hodně a štěnda přibírají cca 40g denně, takže zatím není až tak nutné je dokrmovat. Pořádně je začneme navykat ve čtvrtém týdnu...

Také už jim narostly zuby :) Nejdřív měla zoubky Azíza, někteří je mají jen dole a zažívají stejné problémy, jako když rostou zuby dětem :)

Podle toho, co odpozorovala máma, tak jsou už teď vidět rozdíly mezi holkama a klukama. Holky si hrají zásadně spolu, jsou jemnější a elegantnější.
 

Největší princezna je prý Azíza, která má krásnou srst, je velmi elegantní a stále se tváří důležitě. Je to opravdová princezna a vyžaduje kontakt a mazlení. Je spíše klidnější povahy.

Velmi inteligentní a zvědavá je prý Ushinka, která je taková treperenda :) a nikde nesmí chybět. Je z vrhu nejmenší a má strašně roztomilý ksichtík :) Bude skvělou parťačkou pro kámošku Roxynku.

Jolie je zatím z feneček největší ďáblík a je nejprůbojnější. Také začala první štěkat a vrčet, je velmi chytrá a strašně zvědavá. Vyhledavá lidský kontakt a ráda se mazlí.

Pasquale je absolutní pohodář a kliďas. Je to mazel a dobrák, který se ale rád porve s bráchama. Je to takový tlusťoučký burynek (jak říkáme na Moravě:)))

Atlant je velký průzkumník, velmi inteligentní a zvědavý. Jako první sám vylezl z klece a šel se podívat až do chodby na mámu v koupelně :)

Rocky je povahově podobný bráškovi Atlantovi. Společně i vymýšlí různé klukoviny a chodí na průzkumy okolí. Je hodně aktivní, bude to skvělý pes na výcvik a sport.

VOLNÝ !!! - Hnědý chlapeček je moc krásný pejsek a je to taková modelka :) Je klidnější povahy a rád se mazlí, prostě zlatíčko....

Fotky ZDE

Nové fotky :)

Táta dnes štěníky nafotil, tak mrkněte do fotogalerie ;)

Už jsme ve Frenštátě

Nové fotky ve fotogalerii

Novinky...

Tak dva z pejsků už mají nové páníčky a tím pádem i jména :)

Šedý pejsek se jmenuje Ace Rocky Canis Care 
Zelený pejsek se jmenuje
Atlant Radar Canis Care

!!! Stále jsou volní dva kluci - hnědý a modrý pejsek !!!

hnědý pejsek - krásný černý pes s malou bílou tečkou na krku


modrý pejsek - černě žíhaný pes bez bílých znaků

Dnešní váha štěňátek:

Modrý - 598g
Zelený - 553g
Žlutá - 541g
Hnědý - 507g
Červená - 495g
Šedý - 482g
Řůžová - 478g

Holky už mají jména :)

Tak dnes se přišla podívat Zuzka s Frantou a na 100% se rozhodli pro růžovou holčičku, která má tím pádem už i jméno - Asha Ushi Canis Care.
Budou jí říkat Uši, protože jejich druhá fenka Roxy je hluchá...

Červená holka tedy půjde k Petře a Robinovi a jmenuje se Ahoi Jolie Canis Care :) Budou jí říkat "Žoly".

A žlutá má také nové páníčky, Aleše a Hedviku, kteří vybrali jméno Azíza Galata Canis Care

V sobotu 25.6. odjíždím i se štěňátky k rodičům do Frenštátu p.R., kde budou štěnda vyrůstat až do sedmi týdnů. Poté je přivezu zase zpátky do Prahy, kde si je rozeberou jejich majitelé. Pokud by měl někdo zájem, může se přijít na štěňátka podívat i na Moravě, odběr je zde po domluvě také možný. Ve Frenštátě budou mít k dispozici kuchyňi, terasu a zabezpečenou zahradu. V Praze v bytě by neměli tolik prostoru a vyžití, proto ten převoz.

Budoucí majitelé jsou u nás vždy vítáni a mohou za námi do Frenštátu kdykoliv přijet :)))


Ahoi Jolie Canis Care :)

Nové fotky!!!

Dnes přijela Terezka Pauderová od tatínka Tysona a nafotila super fotky třídenních štěňátek. Fotky jsou ve fotogalerii.
Mimča poctivě sají mlíčko a přibývají na váze.

Modrý - 365g (za den přibral 50g)
Žlutá - 363g (za den přibrala 43g)
Zelený - 359g (za den přibral 49g)
Červená - 340g (za den přibrala 43g)
Hnědý - 333g (za den přibral 36g)
Šedý - 330g (za den přibral 40g)
Řůžová - 324g (za den přibrala 37g)

Fotky štěňátek

Udělala jsem aktualizaci v sekci štěňata a ve fotogalerii jsou štěňátka i se svojí veselou mámou :)


 

Máme štěňátka!!!!

15.6.2011 se nám narodilo sedm štěňátek - tři holky a čtyři kluci.
Porodní váhy: 284g, 275g, 267g, 300g, 285g, 308g,293g

Všichni jsou celočerní, s minimem bílých znaků (pouze pod krkem), které se možná časem ztratí úplně. Jeden pejsek je celožíhaný, bez bílých znaků.

Až se trošku vzpamatujeme, miminka nafotíme. Teď je raději necháme v klidu....P.S.: porod nebyl nejlehčí, měla jich napoprvé hodně a také jsou štěnda dost velká. Každopádně přežila všechna štěňátka  a mají se i s maminkou skvěle :) Další štěňátka už Panche nechávat nebudeme, takže to jsou její první a zároveň poslední štěnda....ale stály za to!!!! Jsou nádherná :****

Dnes je 63 den a Pancha stále nic...

Ráno tedy přestala žrát, tak jsem ji uvařila kuřecí vývar a ten pije s chutí. Teplota ji mírně klesla, ale ne moc výrazně.

Mám už všechno připravené
provázky na krk upletené.
Čekáme a čekáme,
však se jednou dočkáme :)

Terka udělala super rodokmen štěňátek na SBT Pedigree webu

Tyson - V1 CAC, Klubový junior šampion

Otec budoucích štěňátek Tyson byl se svou paničkou Terkou na klubové výstavě v Kolesech a byl velmi, velmi, velmi úspěšný :)

Terezka píše:

V sobotu se konala v krásném areálu v Kolesech KV SBT CZ. Nemohli jsme zde chybět už jen proto, že jsme zde přebírali titul Klubový junior šampion. Dostali jsme diplom, pohár a moc pěkný obojek.

Následující výstava potvrdila, že Tyssík tento titul nezískal náhodou a dosahuje opravdu vysokých kvalit. Poprvé jsem s ním nastoupila ve třídě otevřené a protože teprve nedávno oslavil své druhé narozeniny a byl v této třídě jistě nejmladším pejskem (navíc je ten typ psa, který se vyvíjí opravdu pomalu a zcela vyspělý bude ,předpokládám, nejprve ve třech letech), na vysoké umístění jsem příliš nepomýšlela. Vystavování jsem si užívala a když mi paní rozhodčí po důkladném prohlédnutí všech pejsků řekla "You are my first", byla jsem opravdu šťastná - a Tyssík se mnou

 Hermes Eilatan ... Open class ... V1 CAC

kolesa11.jpg
Více zde

Dnes je 60tý den

Dnes je sobota, šedesátý den březosti. Pancha začala být nervózní a trošku už ji teče mlíčko :)
Břicho má obrovské, ale na krátké procházky stále chodíme.
Fotky jsou focené už ve středu, teď má to břicho ještě větší :D

Tlusťoch :)

Pár fotek Panchy. Venku chce stále nosit míček a běhat jako šílenec. Musím ji pořád hlídat aby se šetřila, to břicho jí vůbec nevadí :)))

 

Druhá vakcína proti Herpes viru

Dnes jsem byla s Panchou u veterináře na kontrolní prohlídku a na očkování druhou (poslední) vakcínou proti Herpes viru.

Pancha je zdravá a veselá. Už se moc těšíme a doma vše chystáme :)

 

Panche začíná růst bříško :)

Předpokládaný den porodu je 14.6.

Pancha je zdravá, veselá a neuvěřitelně žravá. Doma už ji chystám porodní bednu a zařizuju vše důležité k porodu.
Pomalu přecházíme na granule pro štěňata a kojící feny - Artemis (holistické krmivo nejvyšší kvality).

Více fotek je k vidění ve fotogalerii :)

Březost na 100% potvrzena !!!

Dnes ráno jsme byly s Panchou na ultrazvuk. Miminka tam má, vypadají všechny dobře a mají stejnou velikost. V jednu chvíli jich bylo vidět pět najednou, ale celkový počet štěňat se nedá nikdy přesně určit. Tak jen doufám, že tam má hodně feneček, jelikož už teď mám tři vážné zájemce :o
Příští týden se s nimi sejdeme, abychom si je pořádně prohlédly :)

3 x V1 CAC

Hermes Eilatan (otec budoucích štěňátek) byl o víkendu se svou paničkou na výstavě ve Slovinsku a vyhrál 3 x V1 CAC.
To znamená, že štěňátka budou mít v rodokmenu u tatínka titul Klubový junior šampion CZ.
Máme obrovskou radost a Terezce i Tysonovi blahopřejeme!
Více se dočtete zde

 

 

Nové fotky

Do fotogalerie Jaro 2011 jsem přidala pár aktuálních fotek Panchy.

www.acosador.cz

Seznámila jsem se s Rudou Slabou, který je hrdým majitelem feny Chili Pepper Wizard Bull. Oba jsou nesmírně pracovití a Chili má za sebou řadu zkoušek a výstavních úspěchů. Fenka je opravdu nádherná.

Štěňátka ve stanici Acosador plánují až na leden 2012. Ruda nám ovšem udělal na svých stránkách úžasnou reklamu na budoucí štěňátka, ze kterou moc děkujeme :)


 

 

Přijímáme rezervace :-)

 

Roxy je v časopise

Dcera naší Tyldy - Roxy je v časopisech Pes přítel člověka a Můj pes. Články a rozhovory se týkají hluchých pejsků. Majitelka Roxynky Zuzka založila i velmi hezké stránky www.hluchypes.cz/ a hlavně se už velmi těší na nové štěňátko. Mají u nás závazně zamluvenou fenečku SBT, která se bude jmenovat Ushi (čti Uši). Roxy tedy konečně dostane Uši :))) Článek je k přečtení v zde


 

Dnes byla Pancha očkována vakcínou Herpes!

Tohle očkování se běžně nedělá, ale pro zdraví štěňat i matky je to velmi důležité.
Více se dočtete například zde

Nové fotky - Jaro 2011

Ve fotogalerii jsou přidány nové fotky.

Proběhlo plánované krytí

Dne 12. a 13. 4. 2011 jsme úspěšně nakryli naší fenku Panchu (Anna Berenica DE) krásným pejskem Tysonem (Hermes Eilatan).
Na začátku jsme vyrazili na kratší procházku kolem Máchova jezera a hned jak jsme dorazili na zahradu, dali se pejsci do díla :) Chovali se k sobě velmi hezky a zamilovaně. Chvíli jsme je nechali, ale protože to bylo pro oba poprvé, museli jsme jim trošku pomoci. Vše proběhlo skvěle a povedlo se to bez problémů po oba dny.

Štěňátka by se měla narodit začátkem června, podle mých výpočtů kolem 10.6. a do světa vyrazí začátkem srpna :)

Přijímáme rezervace!!!


 

Pancha se hárá :)

Tak Pancha se nám konečně začala hárat, krytí by mohlo proběhnout kolem 13.4. :))))))))))))

Výroční schůze Hafík o.s.

V sobotu 12.3. jsem byla v Kolencích u Lomnice nad Lužnicí na výroční schůzi Hafíka. První jsme dostali výborný oběd a pak jsme probírali co se událo nového a hezkého. Po schůzi jsme vyrazili s pejskama do lesa. Bylo jen škoda, že celý den svítilo slunce a jakmile jsme vylezli ven, sluníčko zašlo. Ale i tak jsme si to všichni hezky užili.

Fotky ve fotogalerii

Aktualizace ve fotogalerii

Našla jsem fotky z léta a přidala jsem je do fotogalerie. Už aby ta zima byla pryč, těšíme se na moře a teploučko.

 

Sluníčko

Pancha s Tyldou milují sluníčko a v ateliéru se dnes vyhřívaly celý den :)

Máme schválenou chovatelskou stanici !!!

16.12.2010 nám přišla schválená registrace CHS. Jmenuje se Canis Care, protože naši pejsci budou mít mimo jiných kvalit i předpoklady na canisterapii. Canis=pes latinsky a Care= je anglicky péče.

Plánujeme krytí na jaro, Pancha by se měla hárat v dubnu, štěňátka by se tedy mohla narodit v červnu :)
Pokud má někdo zájem, může si štěňátko zamluvit už nyní. Tatínkem bude Hermes Eilatan.

HERMES EILATAN - otec budoucích štěňat


© 2019 Canis care | Webdesign kacca | SEO od weebo.cz | Loadtime: | 0,03168s